Fundusze Europejskie
Strona główna/Ogłoszenia/Zakup nowego pojazdu do zbiórki odpadów.

Zakup nowego pojazdu do zbiórki odpadów.

23 Kwietnia 2021

Spółka zakupiła nowy pojazd do zbiórki odpadów - śmieciarkę ze specjalistyczną zabudową dwukomorową.
Nowy pojazd to trzyosiowe podwozie marki SCANIA oraz zabudowa dwukomorowa marki NTM.

 Nowa smieciarka specjalistyczna - Scania P320


Podwozie SCANIA model P320 w konfiguracji osi 6x2 z trzecią osią skrętną zapewnia doskonałą manewrowość pojazdu porównywalną do pojazdów dwuosiowych, a przy tym dające dużą pojemność śmieciarki. Pojazd wyposażono w silnik o pojemności 9,8 litra generujący moc 320 KM.

Zabudowa NTM to flagowy dwukomorowy model KGH2B o pojemności całkowitej ponad 22m3. Firma NTM specjalizuje się w produkcji pojazdów wielokomorowych, a konstrukcja śmieciarek charakteryzuje się najlepszą jakością wykorzystywanych materiałów.

Nowy pojazd jest dwukomorowy co oznacza, że może zebrać dwie frakcje odpadów segregowanych za jednym przejazdem bez konieczności wysyłania w dane miejsce dwóch śmieciarek. Jeden przejazd, to jedna załoga, zaoszczędzone paliwo i mniejsza emisja cząstek stałych do atmosfery. Takie rozwiązanie pozwala także zmniejszyć koszty odbioru odpadów. Zakup tego pojazdu wpisuje się w trend dbałości firmy o środowisko, z jednoczesnym zachowaniem optymalizacji kosztów prowadzonej działalności.

Pojazd został dodatkowo wyposażony w monitoring wizyjny w oparciu o zestaw kamer 360o, co pozwala na zachowanie bezpieczeństwa podczas odbioru i transportu odpadów.

Nowy pojazd uzupełni posiadaną flotę Spółki o kolejny tego typu z zabudową wielokomorową, gdyż od 2015 r. MGK użytkuje już śmieciarkę z zabudową trzykomorową.

Koszt zakupu pojazdu wyniósł 913 tys. zł netto, czyli 1.122,99 tys. zł brutto.

do góry