Fundusze Europejskie
Strona główna/Ogłoszenia/Dzień Ziemi 2024 w Spółce

Dzień Ziemi 2024 w Spółce

23 Kwietnia 2024

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to szczególny czas, kiedy możemy zjednoczyć się w działaniu na rzecz ochrony naszej planety.

Z tej okazji przedstawicielki naszej Spółki, na zaproszenie klasy 1C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy przeprowadziły lekcję edukacyjną, zgodną z hasłem tegorocznego Dnia Ziemi: „Planeta kontra tworzywa sztuczne”.

Hasło to zwraca uwagę na problem powstawania zbyt dużej ilości odpadów, w tym tworzyw sztucznych. Każdy mieszkaniec naszego kraju, statystycznie wytwarza około 355 kg odpadów komunalnych, co w skali roku daje około 11,4 mln odpadów komunalnych w całej Polsce.

Poprzez edukację pragnęliśmy pokazać, że w wyniku właściwych działań możemy ograniczyć ilości wytwarzanych odpadów, a dzięki właściwej segregacji odpady już wytworzone przestają być bezużytecznymi „śmieciami”, a stają się cennym surowcem do produkcji nowych przedmiotów.

Na koniec, dzieci dostały do rozwiązania dwa zadania, które miały na celu sprawdzenie ich wiedzy na temat poprawnej segregacji odpadów. Zadania te wykonały bez żadnego problemu :)

do góry